Skip to content

Pociągiem do Warszawy po wizę indyjską

Posted in Przygotowania, and Warszawa

Na początku kwietnia wybraliśmy się do stolicy wyrobić wizę do Indii. Ostatnio procedura ta zmieniła się nieco i po wypełnieniu internetowej aplikacji trzeba pofatygować się osobiście do ambasady w Warszawie by złożyć odciski palców, oddać wniosek i zapłacić opłatę (więcej o wizie tutaj).

Przy okazji krótkiego pobytu postanowiliśmy wjechać na taras Pałacu Kultury i Nauki, by spojrzeć na stolicę z najwyższego budynku w Polsce. PKiN wybudowany w latach 50-tych w okresie głębokiego stalinizmu i wśród wielu wzbudzający odrazę jako „dar narodu radzieckiego dla narodu polskiego”, kojarzący się z komuną, nadal robi wrażenie swoją wielkością. Przyjemność wjechania na 30 piętro (wśród 42) kosztuje 20 złotych i trwa kilkanaście sekund. Panie windziarki z dumą mówiły, że to najwyższa i najszybsza winda w kraju, choć nam wydała się całkiem zwyczajna.

Na tarasie wiatr hulał nieprzerwanie i aż błogosławiło się wysokie barierki i narożne filary lekko osłaniające przed przenikliwym zimnem. Taras można obejść dookoła i obejrzeć miasto z czterech stron świata. Z góry wszystko wydaje się malutkie, żółto-czerwone tramwaje niczym kolorowe patyczaki, a imponujący wielkością stadion zaledwie koszyczkiem w oddali. Z boku wije się nitka Wisły, a od zachodu pobłyskuje szklanymi fasadami warszawskie city. Za dodatkową opłatą można skorzystać z lornetek. Widok z góry jest imponujący i warto było się dla niego lekko wymrozić.

IMGP8689-3

 

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *