Skip to content

O NAS

IMGP2039

Ania

Absolwentka turystyki i rekreacji, oraz psychologii w biznesie. Wiecznie zaczytana w kryminałach, książkach podróżniczych. Nieustannie planuje wyprawy do różnych egzotycznych zakątków na końcu świata, ale również niedzielne wypady za miasto czy wycieczki rowerowe. Kocha być w ruchu, poznawać ludzi, chłonąć atmosferę miast i podziwiać przyrodę. Dla niej wszystko jest łatwe do zrobienia i „na pewno się uda”. Ma bzika na punkcie fotografii, to zdjęcia jej autorstwa przyozdobią bloga. Ania zmaga się z ciężkim uzależnieniem od lodów czekoladowych i brak jej poczucia otaczającej przestrzeni, przez co co jakiś czas zalicza kolizję z różnymi meblami. Jest też strasznym zmarzluchem, ale jako przykładny mąż staram się ją w nocy ogrzewać 😉


IMGP8125

Łukasz

Socjolog z wykształcenia, na emigracji w krainie trolli i fiordów zapałał miłością do spawania i otworzył firmę. Kocha przyrodę, sport, wiatr we włosach i fale pod stopami. Jak przystało na Wodnika w wodzie czuje się jak ryba, to jego żywioł. Lubi chodzić własnymi ścieżkami. W podróże zabiera buty biegowe, by rankami móc odkrywać nieznane zakątki. Ma słabość do chipsów, psiaków i bycia drapanym. Nie przepada za starociami – antyki, czy zwiedzanie ruin to zupełnie nie jego bajka. Zaczytuje się w książkach sci-fi i potajemnie marzy o zostaniu astronautą. Bezustannie stara się zaciekawić Anię wiedzą o kosmosie, co ona przyjmuje ze stoickim spokojem. Orientacja w terenie nie jest jego najmocniejszą stroną. Wszystkim dookoła mówi, że posiada ”instynkt łowcy”, ale zazwyczaj to on gubi się pierwszy. Podczas wyjazdu przypadnie mu funkcja pana konserwatora.

[columnhelper col-md-6]

kolaz blogPodróżujemy razem od ponad dekady. Przez te kilka lat odwiedziliśmy wiele pięknych miejsc i poznaliśmy mnóstwo wspaniałych osób. Naszym pierwszym zagranicznym wyjazdem był kilkudniowy wypad na Ukrainę, kolejne to fascynacja autostopem – wyjazdy do Turcji i Katalonii, wakacje spędzane na emigracji połączone ze zwiedzaniem w Szkocji, Anglii i Norwegii. W międzyczasie rok studiów w Hiszpanii, odwiedzenie Portugalii i Wysp Kanaryjskich oraz Maroka na własną rękę. Następnie dwa miesiące z plecakiem spędzone w Azji Południowo-Wschodniej, nieco później parę tygodni spędzonych w Meksyku i Belize. Nurkowe doświadczenia w Egipcie i pierwszy raz Czarna Afryka w Gambii. Po świecie włóczymy się nisko-budżetowo, śpiąc głównie pod namiotem, w hostelach lub u innych podróżników. Pieniądze zaoszczędzone na noclegach przeznaczamy na realizację innych pasji, m.in. nurkowej.

W podróż dookoła świata postanowiliśmy wyjechać około dwóch lat temu. Od tego czasu  pomysł nabierał kształtów, aby ostatecznie umocnić się jesienią 2014 roku, kiedy to postanowiliśmy, że pojedziemy na motocyklach. Wyjazd jest spełnieniem naszych marzeń, bo oboje kochamy podróże. Chcemy doświadczyć nowego, zobaczyć jak żyją inni, poznać poglądy i tradycje w odległych krajach, wyprawić się na kilkudniowy trekking do dżungli, nurkować wśród żółwi i rekinów, surfować na australijskich wybrzeżach, podziwiać majestat najwyższych gór świata, zachwycać się dzikimi krajobrazami, smakować nowe potrawy, odkrywać nieznane…

Zakładamy, że wyprawa potrwa około półtora roku, w tym okresie odwiedzimy kraje w Eurazji, Australię i Amerykę Południową. Jeśli fundusze się nie skończą chcielibyśmy pojechać również do USA. Wyjeżdżamy w połowie czerwca 2015. Przygodo nadjeżdżamy!

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *